Telefon 25 796 11 84
E-mail poczta@zs-stanin.pl
Witaj
Witamy
Wyświetl stronę jako PDF

11 listopada 1918 r. to niezwykły dzień w historii naszej Ojczyzny . Po 123 latach niewoli Polska odzyskała niepodległość.  

Uczniowie klas trzecich również włączyli się w obchody  103 rocznicy tego ważnego wydarzenia.  Przez cały tydzień zajęcia powiązane były z tematyką patriotyczną. Uczniowie zgłębiali swoją wiedzę na temat historii Polski.  Wykonali piękne kotyliony, którymi udekorowali swoje stroje galowe podczas śpiewania hymnu  narodowego w ramach akcji „Szkoła do hymnu”. Słuchali pieśni patriotycznych,  poznali wiele utworów literackich o Ojczyźnie. Przeprowadzono także międzyklasowy konkurs recytatorski wierszy patriotycznych, w którym wzięła udział liczna grupa uczniów. Celem konkursu było nie tylko upamiętnienie 103 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości,  ale także kształtowanie uczuć patriotycznych, upowszechnianie znajomości polskiej poezji patriotycznej oraz rozwijanie umiejętności recytatorskich.Uczniowie zaprezentowali swoje wiersze przed rówieśnikami i komisją w składzie, której były wychowawczynie klas oraz pani Wanda Michalak. Wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy za udział w konkursie.

 
Pierwszą rzeczą musi być zawsze dobro dziecka

Ono musi się czuć kochane, ale musi też czuć się bezpiecznie.
Wiedzieć, co może, a czego nie wolno mu robić.

Zdjęcia pochodzą z serwisu www.freepik.com