W dniach od 30 września do 20 października 2021r. członkinie Szkolnego Koła PCK przeprowadziły  akcję charytatywną na rzecz Fundacji Osób Niewidomych i Niepełnosprawnych „Pomóż i Ty”. Jej celem jest:

- sponsorowanie specjalistycznych operacji oczu,
- sponsorowanie i dofinansowanie turnusów rehabilitacyjnych w specjalistycznych ośrodkach rehabilitacyjnych w kraju,
- zakup sprzętu rehabilitacyjnego, leków i sprzętu ułatwiającego edukacje niewidomych,
- organizowanie aktywnego wypoczynku osób niewidomych i niepełnosprawnych.

W ramach przedsięwzięcia  dziewczęta rozprowadzały cegiełki- pomoce naukowe wśród społeczności szkolnej. Zebrano 326 złotych. Pieniądze zostały przesłane na konto fundacji.

W akcję zaangażowały się: Gabriela Koślacz, Martyna Nowak, Julia Gromada, Dominika Skwarek, Wiktoria Orzeł, Julia Dziwulska, Weronika Jalowska, Katarzyna Prokopek, Gabriela Roguska, Magdalena Skwarek, Aleksandra Skwara, Aleksandra Poszytek, Joanna Lendzion, Roksana Redzik, Julia Goławska, Julia Kędra, Oliwia Chmiel.  Koordynatorami akcji były: p. Anna Nowak, p. Joanna Smyk.