Telefon 25 796 11 84
E-mail poczta@zs-stanin.pl
Witaj
Witamy
Wyświetl stronę jako PDF

19 października 2021r. uczniowie klasy Va i Vb pod opieką p. Anny Nowak, p. Joanny Koniecznej, p. Beaty Łazugi i p. Beaty Sprychy uczestniczyli w wycieczce do Lublina. Jednym z jej celów było kształtowanie sprawności fizycznej podczas pobytu w parku trampolin. Można było tu znaleźć m.in.: trampoliny poziome i pionowe, basen z gąbkami, zjazd tyrolski, koszykówkę na trampolinach czy też park linowy. Natomiast podczas wizyty w Regionalnym Muzeum Cebularza dowiedzieliśmy się najważniejszych informacji na temat dziejów Lublina, usłyszeliśmy  legendę towarzyszącą powstaniu cebularza oraz poznaliśmy przepis na niego. Następnie każdy mógł na chwilę przemienić się w piekarza i samodzielnie przygotować ten znany wypiek. Dowiedzieliśmy się, że od 2014 roku cebularz został objęty ochroną prawną przez Unię Europejską jako produkt regionalny.
Pierwszą rzeczą musi być zawsze dobro dziecka

Ono musi się czuć kochane, ale musi też czuć się bezpiecznie.
Wiedzieć, co może, a czego nie wolno mu robić.

Zdjęcia pochodzą z serwisu www.freepik.com