8 października br. uczniowie klas VIIa oraz VIIb wraz z opiekunami uczestniczyli w wycieczce do Siedlec.  W Centrum Kultury i Sztuki im. Andrzeja Meżeryckiego w Siedlcach obejrzeli spektakl pt. Mały Książę na podstawie książki autorstwa Antoine de Saint Exupéryego, która należy do lektur obowiązkowych.

Jest to pełna poezji i mądrych refleksji opowieść o przyjaźni, miłości i życiu. Bohater ponadczasowej baśni, przybysz z malutkiej planety trafia na Ziemię i odkrywa tu wszystko to, co nam - ludziom - wydaje się znajome i oczywiste. Patrząc jednak na mieszkańców Ziemi z boku i z dystansem, z dziecięcym zdziwieniem przypomina im, czym jest miłość, przyjaźń, dobro i zło. Ważną częścią spektaklu była oprawa muzyczna obfitująca w różne formy, a całość dopełniały piękne kostiumy i wyrazista charakteryzacja aktorów Teatru Es. Wizyta w teatrze była doskonałym pretekstem do refleksji nad tym, co jest w życiu najważniejsze, a o czym może w codziennej bieganinie zapominamy.

Po spektaklu uczniowie odbyli mini lekcję z księdzem Henrykiem Wierzejskim, który chętnie przybył na spotkanie z młodymi mieszkańcami parafii stanińskiej.

Obecny kościół parafialny w Staninie został wybudowany w latach 1981-1984, staraniem ks. Henryka Wierzejskiego. Przybliżył on uczniom historię powstania kościoła, opowiedział ciekawostki związane z tym wydarzeniem, wspominał mieszkańców, których dobrze pamięta. Było to bardzo miłe i ciekawe spotkanie. Następnie uczniowie spędzili czas w parku wodnym, gdzie doskonalili swoje umiejętności pływackie pod czujnym okiem ratowników.