Odkrywanie historii i polskiej kultury, integracja zespołów klasowych, obcowanie z naturą to główne cele, które przyświecały uczniom i ich opiekunom: Małgorzacie Matyszek, Bernardzie Jalowskiej, Wiesławie Orzełowskiej, Barbarze Gajownik podczas 3 dniowej wycieczki do Krakowa.
Pierwszy dzień wycieczki to wędrówki szlakiem turystycznym Ojcowskiego Parku Narodowego. Uczestnicy wycieczki zwiedzili Grotę Łokietka, zobaczyli Maczugę Herkulesa i Kaplicę „Na Wodzie”.
Drugi dzień, według wszystkich, najbardziej wyczerpujący rozpoczął się na Wzgórzu Wawelskim, gdzie uczestnicy wycieczki wraz z przewodnikiem zwiedzili katedrę, Kaplicę Zygmuntowską , Kaplicę Świętokrzyską, Wieżę Zygmuntowską i Dzwon Zygmunta, krypty A. Mickiewicza i Juliusza Słowackiego.
Ze Wzgórza Wawelskiego wraz z przewodnikiem uczestnicy wycieczki przeszli Drogą Królewską na Rynek Starego Miasta, gdzie zwiedzili budynek Akademii Krakowskiej, kościół św. Piotra i Pawła, Sukiennice, Kościół Mariacki ze słynnym ołtarzem wykonanym przez Wita Stwosza i doszli ulicą Floriańską do Bramy Floriańskiej i Barbakanu.
W godzinach popołudniowych na wszystkich czekała kulinarna ciekawostka Krakowa - warsztaty produkcji obwarzanka w Żywym Muzeum Obwarzanka.
Trzeci i ostatni dzień wycieczki to przejazd do Wieliczki i wejście do zabytkowej kopalni soli, gdzie uczestnicy wycieczki podziwiali solankowe jeziora, podziemne komory, w tym niepowtarzalną Kaplicę św. Kingi.