Ostatni wspólny rajd rowerowy uczniów klas ósmych ze swoimi wychowawcami. Dnia 17 czerwca 2021r. uczniowie klas ósmych, wraz z wychowawcami Barbarą Gajownik i Krystyną Rosłoń oraz z panią Małgorzatą Walo odbyli ostatni wspólny rajd rowerowy. Tym razem głównym punktem rajdu był Rezerwat Jata. Uczniowie poznali pracę leśniczego. Zapoznali się również z ciekawą historią obszaru chronionego pod kątem wydarzeń historycznych z czasów Powstania Listopadowego, Powstania Styczniowego oraz II Wojny Światowej (obóz partyzancki). Uczniowie, przemierzając pieszo ścieżkę edukacyjną podziwiali piękno naturalnej przyrody, w tym  wspaniałe bory jodłowe z udziałem świerka pospolitego i sosny zwyczajnej. Obejrzeli również profil glebowy.

Dzień był wręcz upalny, więc wszyscy przyjęli odpowiednią dawkę witaminki D3oraz promieni UV. Szkoda, że wszystko kiedyś się kończy…..