Wszyscy uczniowie klas 7, w okresie od marca do kwietnia 2021, wzięli udział w ogólnopolskim konkursie „Projekt z ZUS”.

W trakcie realizacji projektu edukacyjnego, uczniowie przy wsparciu wychowawców Małgorzaty Matyszek,  Bernardy Jalowskiej, Wiesławy Orzełowskiej zgłębiali na lekcjach wychowawczych tajniki ubezpieczeń społecznych, oglądając filmy przygotowane i udostępnione przez ZUS, dyskutując, wykonując prace związane z tematem konkursu.

Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie filmu, plakatu lub komiksu, który miał wyjaśnić dlaczego ubezpieczenia społeczne są ważne. Komiks stworzony przez Martynę Nowak i Julię Gromadę oraz plakat autorstwa Weroniki Jalowskiej reprezentowały naszą szkołę w konkursie regionalnym.