Telefon (25) 796 11 84
E-mail poczta@zs-stanin.pl
Witaj
Już niedługo wakacje
Wyświetl stronę jako PDF

Dnia 2 czerwca z okazji Dnia Dziecka uczniowie klasy 4a, wraz z opiekunami p. Joanną Konieczną i p. Joanną Chromińską oraz chętnymi rodzicami, uczestniczyli w rajdzie rowerowym do Leśniczówki Kosiorki.

Wspólna zabawa rozpoczęła się od spotkania z podleśniczym p. Jackiem Mazurem, który przypomniał o najważniejszych zasadach zachowania się w lesie, opowiedział o zwierzętach występujących w okolicznych lasach. Uczniowie  z ciekawością słuchali o spotkaniu "vis-a-vis" z wilkiem oraz łosiem, a także poznali specyfiką zawodu leśniczego oraz jego przykładowe obowiązki w poszczególnych porach roku.  Podczas pobytu w leśniczówce znalazł się czas na wspólne zabawy integracyjne na świeżym powietrzu oraz pieczone kiełbaski i pyszne przekąski przygotowane przez rodziców.

Bardzo dziękujemy Panu Jackowi Mazurowi za poświęcony czas i interesujące wystąpienie oraz rodzicom za przygotowanie pysznego poczęstunku w plenerze.
Pierwszą rzeczą musi być zawsze dobro dziecka

Ono musi się czuć kochane, ale musi też czuć się bezpiecznie.
Wiedzieć, co może, a czego nie wolno mu robić.

Zdjęcia pochodzą z serwisu www.freepik.com