• pocztazs-stanin.pl
  • (25) 796 11 84

21 marca Światowy Dzień Zespołu Downa

32

21 marca Światowy Dzień Zespołu Downa

Dziś 21 marca, Światowy Dzień Zespołu Downa.

Dlaczego właśnie taka data? Jest to nawiązanie do faktu, że osoby z zespołem Downa wyposażone są w dodatkową informację genetyczną przy parze chromosomów 21 (trzeci chromosom lub jego fragment).

Jednym ze sposobów obchodzenia tego wyjątkowego dnia jest włączenie się do kampanii #LotsOfSocks 2021 (Dzień Kolorowej Skarpetki), która polega na zwiększaniu świadomości o zespole Downa, propagowaniu akceptacji i integracji społecznej osób nim dotkniętych. Ale jak? Poprzez... założenie kolorowych lub niepasujących skarpet. Taki intrygujący element ubioru ma skłonić osoby nieświadome dzisiejszego święta do zadawania pytań i rozmowy nt. zespołu Downa.

My w to wchodzimy. A Wy?

Dnia 19.03.2021 r. w naszej szkole obecne przedszkolaki i uczniowie klas I-III chętnie włączyli się w akcję „Kolorowej Skarpetki” zakładając skarpetki nie do pary. Natomiast uczniowie kl. IV-VIII wsparcie swe nieśli z domu.  Ponadto na znak solidarności z osobami z Zespołem Downa p. Marta Mućka i logopeda szkolny p. Beata Sprycha zorganizowały w kl. 0b warsztaty na których uczniowie przygotowali pomysłowe pacynki z kolorowych skarpetek.


wróć
Zapisz się na nasz newsletter

Poinformujemy cię o wywiadówkach, wycieczkach i aktualnościach.