• pocztazs-stanin.pl
  • (25) 796 11 84

Dzień Ziemi 2020

8

Dzień Ziemi 2020

Dzień Ziemi 2020 obchodzony jest już po raz 50

Hasłem przewodnim święta w tym roku były "Działania na rzecz ochrony klimatu", a w szczególności zaakcentowanie wyzwań związanych z zachodzącymi zmianami klimatycznymi. 

W związku z powyższym zachęciliśmy, abyśmy w miarę możliwości włączyli się w akcję oczyszczania naszej planety i pomogli środowisku naturalnemu, działając przede wszystkim w swojej okolicy lub w swoim domu.  Niestety w tym roku z powodu epidemii koronawirusa wszelkie duże inicjatywy musiały zostać ograniczone, dlatego też zaproponowaliśmy dwa rozwiązania:

1)  Chętni uczniowie ubrani w kolorze zielonym (do 13 roku życia pod opieką rodzica lub innej osoby dorosłej) korzystali z przyjemnej słonecznej pogody i zdecydowali się na króciutki spacerek po swojej najbliższej okolicy oraz zebrali znajdujące się niestety śmieci, oczywiście pamiętając o zasadach bezpieczeństwa i higieny oraz zasadach segregacji śmieci bądź

2)  Przedstawili  jak w domu odbywa się segregacja śmieci w praktyce....

Następnie zmobilizowali się i zrobili zdjęcia powyższych działań i przesłali je do 25 kwietnia na poniższy adres e-mailowy : j.konieczna@zs-stanin.pl ; a.nowak@zs-stanin.pl lub przez Messengera.

Zdjęcia naszych domowych obchodów Dnia Ziemi zamieszczamy na stronie internetowej naszej szkoły. Wszystkie nadesłane fotki okazały się bardzo kreatywne i prezentują wkład uczniów naszej szkoły w obchody Dnia Ziemi, dlatego też zostały nagrodzone ocenami celującymi.

Organizatorzy akcji: p. Joanna Konieczna i p. Anna Nowak

 

 


wróć
Zapisz się na nasz newsletter

Poinformujemy cię o wywiadówkach, wycieczkach i aktualnościach.