Telefon 25 796 11 84
E-mail poczta@zs-stanin.pl
Witaj
Witamy
Wyświetl stronę jako PDF

Dnia 19 lutego 2020r. w szkole odbył się koncert zespołu „Mała Orkiestra Dni Naszych” . Koncert był zorganizowany dla dwóch różnych grup wiekowych. Pierwszy dla dzieci z grupy „0” oraz dla klas I – V na temat „Mądrości dla małych gości”. Prowadzący przekazali treści odnośnie zdrowego stylu życia, jak dbać o zdrowie, czego unikać.  Druga część koncertu była przeznaczona dla uczniów klas VI – VIII i dotyczyła tematyki związanej z profilaktyką uzależnień.

Młodsi uczniowie poprzez zabawę i edukację poszerzyli wiadomości na temat zdrowego stylu życia. Przypomnieli sobie o konieczności walki ze smogiem, zdrowego odżywiania. Byli zachęcani do rozsądnego podejścia do życia, do wykorzystania okresu dzieciństwa w jak najlepszy sposób. Starsi natomiast poznali mechanizm uzależnienia od substancji psychoaktywnych oraz skutki zdrowotne i moralne sięgania po używki.

Uczniowie podczas koncertu wykonywali wspólnie znane utwory, niektórzy mieli możliwość wystąpić z zespołem. Wszyscy dobrze się bawili, aktywnie brali udział w koncercie.

 

 
Pierwszą rzeczą musi być zawsze dobro dziecka

Ono musi się czuć kochane, ale musi też czuć się bezpiecznie.
Wiedzieć, co może, a czego nie wolno mu robić.

Zdjęcia pochodzą z serwisu www.freepik.com