• pocztazs-stanin.pl
  • (25) 796 11 84

Rajd do Rezerwatu przyrody Jata

11

Rajd do Rezerwatu przyrody Jata

W piękną słoneczną pogodę dnia 11 września  2019 r. klasa VIIIA pod opieką wychowawczyni p. J. Koniecznej i p. B. Gajownik wybrała się  na rajd rowerowy do Rezerwatu Jata oraz zakładu produkcji cegły H+H Silikaty Sp. z o.o. w Jedlance.

Uczniowie podczas ścieżki edukacyjnej w rezerwacie mieli okazję poznać pracę leśniczego p. Emila Głaza, który w Leśnictwie Jata pełni funkcję podleśniczego. Pan leśniczy przedstawił ciekawą historię obszaru chronionego pod kątem wydarzeń historycznych z czasów Powstania Listopadowego, Powstania Styczniowego (ks. Stanisława Brzóskę) oraz II Wojny Światowej (obóz partyzancki). Uczniowie przemierzając pieszo ścieżkę edukacyjną   podziwiali wspaniałe bory jodłowe z udziałem świerka pospolitego i sosny zwyczajnej, zbierali pojawiające się grzyby, rozpoznawali spotykane gatunki roślin zielnych i drzew. Po aktywnym wypoczynku w rezerwacie uczniowie poznali miejsce produkcji wyrobów silikatowych w gminie Stoczek Łukowski w pobliżu, którego zajechali na krótki wypoczynek.

W drodze powrotnej wszyscy w doskonałych humorach zajechali na lody, a następnie troszeczkę zmęczeni i opaleni wrócili do szkoły. W czasie rajdu panowała miła atmosfera, uczniowie wspaniale się spisali i zaprezentowali bardzo dobrą kondycję fizyczną. Zrobiliśmy dużo pamiątkowych zdjęć. Mamy nadzieję, że tak udany rajd klasowy jeszcze powtórzymy w tym roku szkolnym.

           

 


wróć
Zapisz się na nasz newsletter

Poinformujemy cię o wywiadówkach, wycieczkach i aktualnościach.