Telefon 25 796 11 84
E-mail poczta@zs-stanin.pl
Witaj
Witamy
Wyświetl stronę jako PDF

Konkurs recytatorski pod hasłem ,,A to Polska właśnie”.


Rok 2018 jest rokiem upamiętniającym 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Jest to znakomita okazja, by zwrócić uwagę na kształtowanie postaw patriotycznych i obywatelskich w kontekście historii państwa i narodu polskiego.Dnia 7 listopada 2018 roku w czytelni biblioteki szkolnej został przeprowadzony konkurs recytatorski  pod hasłem ,,A to Polska właśnie”. 

Konkurs poprzedzony był eliminacjami klasowymi a do finału  zakwalifikowało się 39 uczniów ze szkoły podstawowej i klas gimnazjalnych. Dobór repertuaru był bardzo interesujący.  Można było wysłuchać znane i mniej znane utwory wielu polskich poetów: Wandy Chotomskiej, Marii Konopnickie, Marcina Wolskiego, Tadeusza Kubiaka i innych.  Wszystkie wiersze łączyła  tematyka  narodowościowa, niepodległościowa i patriotyczna.

Jurorzy w osobach: Pan Dyrektor Janusz Sobiech – przewodniczący; Pani Agnieszka Paśnikowska – członek; Pani Wanda Michalak – członek, oceniali wykonania poszczególnych uczniów w kategoriach: klasy I – III; klasy IV – VII i klasy VIII SP – III gimnazjalne . Zwracali uwagę na dobór repertuaru, kulturę słowa, interpretację utworu oraz ogólny wyraz artystyczny. 

Ostatecznie przyznano nagrody i wyróżnienia następującym uczniom:

Kategoria klasy 1-3
I miejsce – Adrianna Bębas – kl.III a
II miejsce- Łucja Koślacz- kl. I a
III miejsce-Amelia Mińska- kl. III a

Wyróżnienie:
Przemysław Dorosz- kl. II a
Julia Sobiech – kl. I b

Kategoria klasy 4- 7
I miejsce – Michał Matyszek – kl. IV b
II miejsce ex aequo – Karolina Pawlak VII b, Aleksandra Poszytek – kl. Vc
III miejsce – Weronika Lendzion – kl.VI a

 
Kategoria klasy 8- 3 PG
I miejsce- Marta Mućka – kl. III a 
II miejsce-Kamil Lewandowski – kl. III a

Uroczyste wręczenie dyplomów i nagród odbyło się 9 listopada na apelach upamiętniających 100 Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

 

 

 
Pierwszą rzeczą musi być zawsze dobro dziecka

Ono musi się czuć kochane, ale musi też czuć się bezpiecznie.
Wiedzieć, co może, a czego nie wolno mu robić.

Zdjęcia pochodzą z serwisu www.freepik.com