• pocztazs-stanin.pl
  • (25) 796 11 84

Konkurs recytatorski pod hasłem ,,A to Polska właśnie”.

2

Konkurs recytatorski pod hasłem ,,A to Polska właśnie”.

Rok 2018 jest rokiem upamiętniającym 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Jest to znakomita okazja, by zwrócić uwagę na kształtowanie postaw patriotycznych i obywatelskich w kontekście historii państwa i narodu polskiego.Dnia 7 listopada 2018 roku w czytelni biblioteki szkolnej został przeprowadzony konkurs recytatorski  pod hasłem ,,A to Polska właśnie”. 

Konkurs poprzedzony był eliminacjami klasowymi a do finału  zakwalifikowało się 39 uczniów ze szkoły podstawowej i klas gimnazjalnych. Dobór repertuaru był bardzo interesujący.  Można było wysłuchać znane i mniej znane utwory wielu polskich poetów: Wandy Chotomskiej, Marii Konopnickie, Marcina Wolskiego, Tadeusza Kubiaka i innych.  Wszystkie wiersze łączyła  tematyka  narodowościowa, niepodległościowa i patriotyczna.

Jurorzy w osobach: Pan Dyrektor Janusz Sobiech – przewodniczący; Pani Agnieszka Paśnikowska – członek; Pani Wanda Michalak – członek, oceniali wykonania poszczególnych uczniów w kategoriach: klasy I – III; klasy IV – VII i klasy VIII SP – III gimnazjalne . Zwracali uwagę na dobór repertuaru, kulturę słowa, interpretację utworu oraz ogólny wyraz artystyczny. 

Ostatecznie przyznano nagrody i wyróżnienia następującym uczniom:

Kategoria klasy 1-3
I miejsce – Adrianna Bębas – kl.III a
II miejsce- Łucja Koślacz- kl. I a
III miejsce-Amelia Mińska- kl. III a

Wyróżnienie:
Przemysław Dorosz- kl. II a
Julia Sobiech – kl. I b

Kategoria klasy 4- 7
I miejsce – Michał Matyszek – kl. IV b
II miejsce ex aequo – Karolina Pawlak VII b, Aleksandra Poszytek – kl. Vc
III miejsce – Weronika Lendzion – kl.VI a

 
Kategoria klasy 8- 3 PG
I miejsce- Marta Mućka – kl. III a 
II miejsce-Kamil Lewandowski – kl. III a

Uroczyste wręczenie dyplomów i nagród odbyło się 9 listopada na apelach upamiętniających 100 Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

 

 

 


wróć
Zapisz się na nasz newsletter

Poinformujemy cię o wywiadówkach, wycieczkach i aktualnościach.