• pocztazs-stanin.pl
  • (25) 796 11 84

POWIATOWY FINAŁ KONKURSU „JESTEM BEZPIECZNY”

4

POWIATOWY FINAŁ KONKURSU „JESTEM BEZPIECZNY”

 

Powiatowy finał Konkursu Wiedzy Prewencyjnej „Jestem Bezpieczny” został rozstrzygnięty. Uczniowie walczyli dzielnie zmagając się ze sobą w 3 konkurencjach, tj.

  • prezentacja szkoły oraz bezpiecznego hasła,
  • test wiedzy,
  • projekt koszulki.


Celem konkursu jest upowszechnianie wiedzy o zagrożeniach, z jakimi młodzi ludzie mogą spotkać się w swym codziennym życiu, rozwijanie postaw umożliwiających unikanie, zapobieganie i pokonywanie niebezpieczeństw, zapoznanie dzieci i młodzieży z systemem działania służb i instytucji niosących pomoc w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia.

Rywalizacja była bardzo wyrównana. I miejsce zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Krzówce. Dogrywka pomiędzy dwoma zespołami musiała rozstrzygnąć o kolejnych miejscach „na podium”. Uczniowie musieli „w praktyce” wykazać się znajomością zasad i czynności przy udzielaniu pierwszej pomocy. W tej konkurencji „o włos” wygrał zespół ze Szkoły Podstawowej w Staninie, natomiast trzecie miejsce przypadło Szkole Podstawowej Krzywdzie.

Naszą szkołę reprezentowali : Aleksandra Skwara Roksana Redzik z kl IV, Szymon Gromada i Oliwia Sawczuk z kl V, oraz Patrycja Skwarek  i Izabela Skorupa z kl VI   Opiekunem grupy był Stanisław Skorupa.


wróć
Zapisz się na nasz newsletter

Poinformujemy cię o wywiadówkach, wycieczkach i aktualnościach.