Telefon 25 796 11 84
E-mail poczta@zs-stanin.pl
Witaj
Witamy
Wyświetl stronę jako PDF

16 marca odbył się apel nt. kulturalnego zachowania się w różnych sytuacjach życiowych. Celem jego było przede wszystkim pomóc zrozumieć zasadność istnienia przyjętych norm obyczajowych oraz poznanie podstaw kulturalnego zachowania i stosowania zwrotów grzecznościowych w życiu codziennym.

Uczniowie klas trzecich gimnazjum wystąpili w inscenizacji - sąd nad złymi zachowaniami. Szczególną uwagę zwrócono na odpowiednie zachowanie się w czasie obiadu w stołówce szkolnej, na okazywania szacunku nauczycielom oraz na utrzymanie w porządku i czystości miejsc pracy i wypoczynku. Następnie zaprezentowano filmik „5 sposobów na Savoir Vivre” o tym, jak witać się z różnymi osobami, jak zachować się przy stole, na randce czy w kinie oraz na temat dostosowania ubrania do okoliczności. 

Na koniec, zasady dobrego wychowania przedstawili mali przedszkolacy w prezentacji z YouTube „Co to jest dobre wychowanie?”. Tym humorystycznym akcentem zakończył się ten apel. 
Pierwszą rzeczą musi być zawsze dobro dziecka

Ono musi się czuć kochane, ale musi też czuć się bezpiecznie.
Wiedzieć, co może, a czego nie wolno mu robić.

Zdjęcia pochodzą z serwisu www.freepik.com