• pocztazs-stanin.pl
  • (25) 796 11 84

Apel nt. kulturalnego zachowania

7

Apel nt. kulturalnego zachowania

16 marca odbył się apel nt. kulturalnego zachowania się w różnych sytuacjach życiowych. Celem jego było przede wszystkim pomóc zrozumieć zasadność istnienia przyjętych norm obyczajowych oraz poznanie podstaw kulturalnego zachowania i stosowania zwrotów grzecznościowych w życiu codziennym.

Uczniowie klas trzecich gimnazjum wystąpili w inscenizacji - sąd nad złymi zachowaniami. Szczególną uwagę zwrócono na odpowiednie zachowanie się w czasie obiadu w stołówce szkolnej, na okazywania szacunku nauczycielom oraz na utrzymanie w porządku i czystości miejsc pracy i wypoczynku. Następnie zaprezentowano filmik „5 sposobów na Savoir Vivre” o tym, jak witać się z różnymi osobami, jak zachować się przy stole, na randce czy w kinie oraz na temat dostosowania ubrania do okoliczności. 

Na koniec, zasady dobrego wychowania przedstawili mali przedszkolacy w prezentacji z YouTube „Co to jest dobre wychowanie?”. Tym humorystycznym akcentem zakończył się ten apel. 


wróć
Zapisz się na nasz newsletter

Poinformujemy cię o wywiadówkach, wycieczkach i aktualnościach.