• pocztazs-stanin.pl
  • (25) 796 11 84

PROJEKT "Zdrowo jem, więcej wiem" klasa I A

24

PROJEKT "Zdrowo jem, więcej wiem" klasa I A

Uczniowie klasy I a w ramach realizacji projektu ,,Zdrowo jem, więcej wiem” wykonali szereg działań promujących aktywność fizyczną oraz zdrowe odżywianie. Późną jesienią przygotowali teatrzyk kukiełkowy pt. ,,Jesienny bal” . Wykorzystując plansze ,,Aktywnie po zdrowie” określali wartości odżywcze i lecznicze wybranych owoców i warzyw.  Wykonali również sałatkę owocową, która wszystkim bardzo smakowała.  Z pomocą rodziców opracowali  gazetkę pt. ,,Warzywno – owocowe zabawy”, w której umieszczono informacje na temat warzyw  i owoców oraz zadania do wykonania: krzyżówki, łamigłówki itp. Gazetkę wykonano w wielu egzemplarzach, prezentowano ją na korytarzu szkolnym, a następnie wręczono uczniom innym klas.

2 stycznia odbyły się zajęcia  W BIAŁEJ KRAINIE – ostrożnie z solą i cukrem. Na spotkanie przybyła  Cukrowa Wróżka i Wróżka Soli.  Wróżkami były  uczennice z klasy IVc, które pracowały z uczniami metodami aktywnymi.  Ponadto uczniowie czytali etykiety na przyniesionych opakowaniach po żywności, szukając soli i cukru, a także innych szkodliwych substancji. Wykonali prace konkursowe pt. ,,Rysunek zdrowych Słodyczy”, które zostały złożone w Klasowa Księgę Zdrowych Słodyczy. 9 stycznia przeprowadzono zajęcia pt. ,,RUCH TO ZDROWIE”.  Najwięcej radości sprawiła uczniom zabawa ,,Pobiegnij i policz”, w  którą niektórzy uczniowie bawili się w domu wspólnie z rodzicami. Nad całością wszystkich działań czuwała wychowawczyni Teresa Wardak.

 


wróć
Zapisz się na nasz newsletter

Poinformujemy cię o wywiadówkach, wycieczkach i aktualnościach.