• pocztazs-stanin.pl
  • (25) 796 11 84

PROJEKT EDUKACYJNY KLAS III GIMNAZJUM.

18

PROJEKT EDUKACYJNY KLAS III GIMNAZJUM.

 

W piątek 19 stycznia 2018 r. na lekcji wychowawczej  klasy trzecie gimnazjum  pochwaliły się przed nauczycielami i uczniami klas VII SP i II PG efektami swojej półrocznej pracy. Prezentacja uczniów  na forum szkoły była ostatnim punktem realizacji projektu edukacyjnego nt. „Czy realizacja projektów międzynarodowych sprzyja zwalczaniu  ksenofobii i rasizmu?”. Był on powiązany z projektem Erasmus+ „Dokonajmy zmiany poprzez   zwalczanie ksenofobii!”, którego koordynatorem jest szkoła szwedzka, zaś jednym z partnerów jest szkoła w Staninie. 

Uczniowie pracowali w sześcio lub siedmioosobowych grupach. Stosując różne formy i metody pracy starali się odpowiedzieć na pytanie postawione w tytule projektu. Podczas podsumowania członkowie poszczególnych grup przedstawili efekty swojej pracy, jakimi są:

- prezentacja multimedialna nt. ksenofobii i rasizmu w języku polskim i języku angielskim,
- plakaty,
- wystawka grafiki,
- filmiki z wywiadami z władzami samorządowymi: Wójtem Gminy Stanin Krzysztofem Kazana oraz Dyrektorem Zespołu Ekonomiczno – Administracyjnego Szkół w Staninie Piotrem Michalakiem,
- blog, zawierający różne ciekawe wpisy z realizacji projektu,
- zdjęcia z lekcji przeprowadzonych dla uczniów szkoły podstawowej,

Ponadto uczniowie podzielili się swoimi przemyśleniami dotyczącymi zjawisk: rasizmu i ksenofobii oraz różnymi ich przejawami na świecie, w Europie, w Polsce oraz w naszym najbliższym otoczeniu. Zaproponowali również przykładowe sposoby, które mogą pomóc zwalczać te negatywne zjawiska. 

Pomimo tego, że temat projektu był trudny, to jego prezentacja przez uczniów była na tyle ciekawa, że widzowie oglądali ją z wielkim zainteresowaniem.

Opiekunami projektu były wychowawczynie klas III gimnazjum: Barbara Gajownik i Izabela Gromada. Sprawdzaniem poprawności językowej tłumaczeń z języka polskiego na angielski (i na odwrót) zajęła się Małgorzata Matyszek – nauczyciel języka angielskiego i koordynator Erasmusa+.


wróć
Zapisz się na nasz newsletter

Poinformujemy cię o wywiadówkach, wycieczkach i aktualnościach.