• pocztazs-stanin.pl
  • (25) 796 11 84

Mikołajki w Bałtowie

6

Mikołajki w Bałtowie

 

     5.12.2016 uczniowie klas II i IV b szkoły podstawowej pod czujnym okiem swoich wychowawców p. Hanny Sobiech, p. Małgorzaty Jastrzębskiej, p. Bożeny Skwarek i p. Justyny Chmiel udali się na spotkanie ze Świętym Mikołajem. Nie byłoby w tym nic niezwykłego, ale my umówiliśmy się z Nim ponad 150 km od naszej szkoły, w Krainie Świętego Mikołaja w Bałtowie. Po dotarciu na miejsce w towarzystwie Elfów zwiedziliśmy wioskę Mikołaja. Rozpoczęliśmy od Bajkowego Labiryntu, w którym usłyszeliśmy opowiedzianą przez Elfa historię Gerdy i Kaja.

Następnie udaliśmy się do chaty Świętego Mikołaja, który w towarzystwie Śnieżynki  przybył do nas z workiem pełnym prezentów. Oczywiście okazało się, że w grupie są same grzeczne dzieci, które zasłużyły na prezenty. Tak tez się stało – wszystkie dzieci otrzymały paczkę od Mikołaja.

 

Był też czas na zdjęcia z zacnym gospodarzem.  Zadowoleni, zmęczeni, ale ciekawi co będzie dalej udaliśmy się do Bajkowego Parku Rozrywki. I tu atrakcjom nie było końca. Było malowanie gipsowych aniołków, baseny z kolorowymi piłkami, pokazy iluzjonistyczne, kino emocji. Po dwugodzinnym pobycie w parku udaliśmy się w drogę powrotną do domu. Wizyta w bałtowskiej wiosce Świętego Mikołaja na pewno zapadnie w pamięci dzieci na długo.  Kierownikiem wycieczki była p. W. Michalak.

 


wróć
Zapisz się na nasz newsletter

Poinformujemy cię o wywiadówkach, wycieczkach i aktualnościach.