• pocztazs-stanin.pl
  • (25) 796 11 84

Tenis stołowy w sezonie 2016/2017

3

Tenis stołowy w sezonie 2016/2017

 

Zakończyły się już Igrzyska Szkolnego Związku Sportowego w indywidualnym tenisie stołowym dziewcząt i chłopców w sezonie 2016/2017. Wcześniej informowaliśmy już o sukcesach naszych reprezentantów na finałach powiatowych. Czas więc na relację z zawodów wyższego szczebla. A jest czym się chwalić… Zawody rejonowe odbyły się 17 listopada w Woli Osowińskiej. Startowała tam dwójka naszych reprezentantów (medaliści z finałów powiatowych).

Dawid Buczek ponownie nie miał sobie równych. Zdecydowanie wygrał wszystkie swoje gry i zdobył tytuł mistrza rejonu Biała Podlaska oraz awans na finały wojewódzkie. Mniej szczęścia miała Magdalena Osińska, która zakończyła rywalizację w ćwierćfinale turnieju, zajmując ostatecznie VIII miejsce. Nie dało to możliwości startu w finałach wojewódzkich ale i tak występ Magdy należy uznać za bardzo udany.


22 listopada już o 6 rano Dawid Buczek w towarzystwie swojego opiekuna P. Jarosława Michalaka udali się do Kocudzy (powiat Biłgoraj) na Wojewódzkie Finały Igrzysk SZS w tenisie stołowym. Wśród prawdziwych zawodowców, którzy niejednokrotnie tenis stołowy uprawiają w specjalistycznych sekcjach treningowych, Dawid spisał się bardzo dobrze. Z pięciu gier jakie rozegrał, wygrał trzy i ostatecznie zajął miejsce VII/VIII, co jest bardzo dużym i historycznym osiągnięciem ucznia szkoły Podstawowej w Staninie.

 
Wspomniany sezon 2016/2017 był bardzo udany dla reprezentantów szkoły podstawowej. Oby był on tylko zaczątkiem dobrych wyników latach kolejnych


wróć
Zapisz się na nasz newsletter

Poinformujemy cię o wywiadówkach, wycieczkach i aktualnościach.