• pocztazs-stanin.pl
  • (25) 796 11 84

XI Gminny Konkurs Matematyczny „Liczę jak komputer”

7

XI  Gminny Konkurs Matematyczny „Liczę jak komputer”

 

    Dnia 18 maja w Zespole Szkół w Staninie odbył się XI Gminny Konkurs Matematyczny „Liczę jak komputer” pod patronatem Wójta Gminy Stanin. Do konkursu przystąpiło 22 uczniów klas trzecich ze szkół z terenu gminy. Uczniowie mieli do rozwiązania 13 zadań, które przygotowały panie uczące matematyki (I. Czerniewicz, B. Jalowska). Podczas sprawdzania prac uczniowie uczestniczyli w zabawach integracyjnych prowadzonych przez uczennice Szkolnego Koła Religijnego (pod kierunkiem p. J. Chromińskiej). Uczestnicy konkursu jak i ich opiekunowie zostali ugoszczeni obiadem.

Wszyscy uczniowie wykazali się dużą wiedzą i myśleniem matematycznym i otrzymali pamiątkowe dyplomy. Najlepsi z najlepszych  otrzymali dyplomy za I, II i III miejsce oraz nagrody rzeczowe. Główną nagrodą był nowoczesny tablet. Dwóch uczniów do końca walczyło o pierwsze miejsce. Po dwóch dogrywkach okazało się, że obaj je wywalczyli. Pan wójt Krzysztof Kazana stanął na wysokości zadania i ufundował drugi tablet. Zaszczycił również swoją obecnością uczestników konkursu. Na zakończenie osobiście wręczył ufundowane nagrody. Organizatorkami konkursu były nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej.

 


wróć
Zapisz się na nasz newsletter

Poinformujemy cię o wywiadówkach, wycieczkach i aktualnościach.