• pocztazs-stanin.pl
  • (25) 796 11 84

Wycieczka do Siedlec - klasa VI A

7

Wycieczka do Siedlec - klasa VI A

 

    5.05.2016 uczniowie klasy VIa wzięli udział w wycieczce do Siedlec. Głównym celem wycieczki było obejrzenie spektaklu teatralnego pt. „Selfie z Alicją w krainie czarów” w Centrum Kultury i Sztuki. Główne role w tym spektaklu grają aktorzy i tancerze Teatru Tańca Caro. Wszyscy podziwiali talenty sceniczne, szczególnie głównej bohaterki - 8-letniej Alicji, która szuka własnej drogi życia, błądzi między jasnością i ciemnością, dobrem i złem. Przedstawienie wypełnione było melodyjnymi piosenkami i barwnym tańcem. Na koniec wszyscy aktorzy i widownia zaśpiewali piosenkę "W krainie czarów" i kto miał dobry refleks mógł zrobić sobie selfie ... również z Alicją. 

 
Po spektaklu uczniowie udali się do łukowskiego parku linowego „Deskaj Park”. Korzystając ze sprzyjającej aury resztę dnia spędzili na świeżym powietrzu  sprawdzając swoje umiejętności na zawieszonym  w powietrzu torze przeszkód. Pod nadzorem pani instruktor, zmagając się z wysokością i przełamując swoje obawy poznali nowo powstałe miejsce rekreacji i aktywnego wypoczynku.   Nie zabrakło emocji i mnóstwa zabawy przy zjeździe tyrolką. Niespodzianką okazało się spotkanie z mistrzem świata slackline, który zaprezentował nam niesamowity pokaz. Mistrzostwa odbyły się 2 maja 2016 w Bydgoszcze nad Brdą.  Niektórzy z nas  spróbowali nawet własnych sił na linie. Niestety, zadanie okazało się niełatwe.


A co to jest slackline???  Jest to dyscyplina sportowa polegająca na chodzeniu i wykonywaniu trików na taśmie, zazwyczaj o szerokości 2,5-5,0 cm, rozwieszonej i napiętej między dwoma punktami (drzewami, skałami, budynkami) na wysokości od kilkunastu centymetrów do kilkuset metrów.


Aktywność fizyczna jest najlepszą alternatywą dla spędzania czasu przed telewizorem lub komputerem. Należy więc od najmłodszych lat kształtować nawyki sprzyjające zdrowemu trybowi życia.

 


wróć
Zapisz się na nasz newsletter

Poinformujemy cię o wywiadówkach, wycieczkach i aktualnościach.