• pocztazs-stanin.pl
  • (25) 796 11 84

Warsztaty decoupage - ferie

8

Warsztaty decoupage - ferie

 

Podczas ferii zimowych p. W. Michalak i J. Chromińska zorganizowały szkolne warsztaty decoupage, które przeprowadziła p. I. Kluczek pracownik Dziennego Domu Samopomocy w Anielinie.Decoupage to technika zdobienia przy pomocy papieru i kolorowych serwetek drewna, szkła, plastiku, metalu. Specjalne preparaty umożliwiają uzyskanie rozmaitych efektów takich jak postarzanie, popękanie.

Uczestnicy warsztatów na specjalnie przygotowanych zakładkach do książek  przyklejali precyzyjnie wycięte ludowe wzory z serwetek. Do zdobienia przedmiotów wykorzystali  farbę akrylową, pędzle, kleje, lakier. Wykonane zakładki wzbogaciły kącik regionalny  w bibliotece szkolnej.  Zajęcia przebiegały w miłej i twórczej atmosferze.  Uczniowie poznali podstawy sztuki decoupage  w teorii i praktyce. Pobudzali swoją kreatywność i wrażliwość plastyczną.


Dwa dni później, 19 lutego 2016 roku opiekunowie W. Michalak, J. Chromińska, A. Nowak i A. Cieślak zorganizowali dla uczniów ZS  w Staninie wyjazd do NOVEGO KINA  SIEDLCE na polską komedię „Planeta singli” i film animowany „Zwierzogród”.Dni spędzone z rówieśnikami były  „odskocznią” od komputera i oglądania TV, a zarazem integracją uczestników zajęć i ciekawą formą spędzania czasu wolnego.

 


wróć
Zapisz się na nasz newsletter

Poinformujemy cię o wywiadówkach, wycieczkach i aktualnościach.