• pocztazs-stanin.pl
  • (25) 796 11 84

Dzień Bezpiecznego Internetu

9

Dzień Bezpiecznego Internetu

 

Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku i ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. W Polsce Dzień Bezpiecznego Internetu od 2005 roku organizowany jest przez Fundację Dzieci Niczyje oraz Naukową i Akademicką Sieć Komputerową. Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange .W tym roku DBI obchodziliśmy 9 lutego.

W naszej szkole został przeprowadzony Tydzień Bezpiecznego Internetu. Uczniowie w ramach konkursu, przygotowali plakaty, które od 8 lutego zostały wyeksponowane na korytarzu szkolnym. Plakaty przedstawiały zasady i propozycje jak bezpiecznie poruszać się w sieci. Na jednej z tablic, przedstawiony został kodeks bezpiecznego korzystania z Internetu.  W tym tygodniu również zostały przeprowadzone zajęcia edukacyjne dla uczniów o tematyce dotyczącej bezpiecznego korzystania z Internetu w ramach lekcji informatyki.

Dnia 12 lutego odbył się apel podsumowujący wszystkie działania. Podczas apelu zostały wręczone dyplomy dla poszczególnych wykonawców plakatów, za treści jakie zostały  przekazane na plakacie. Została przedstawiona prezentacja multimedialna o zasadach bezpiecznego Internetu. Na zakończenie chętni uczniowie z każdej klasy zmierzyli się w quizie sprawdzającym ich wiedzę na temat bezpiecznego poruszania się w sieci.

 


wróć
Zapisz się na nasz newsletter

Poinformujemy cię o wywiadówkach, wycieczkach i aktualnościach.