• pocztazs-stanin.pl
  • (25) 796 11 84

Święto Odzyskania Niepodległości

16

Święto Odzyskania Niepodległości

 

    Niecodzienny przebieg miały uroczystości związane z obchodami Święta Odzyskania Niepodległości w Szkole Podstawowej w Staninie. Tym razem zamiast tradycyjnej akademii zorganizowany został „Marsz Niepodległości”, którym kierowali uczniowie z wychowawcami klas III. Barwny, głównie biało czerwony orszak przeszedł ulicami Stanina, śpiewając patriotyczne pieśni i pozdrawiając mieszkańców. Uczniowie prezentowali insygnia państwowe, transparenty i hasła niepodległościowe.

Przed Urzędem Gminy Stanin miał miejsce kulminacyjny punkt „Marszu …”. Do dzieci i nauczycieli wyszedł Pan Wójt Krzysztof Kazana w towarzystwie Pani Ewy Niebrzegowskiej (wicewójt). Po krótkiej rozmowie Pan Wójt pochwalił dzieci za pomysł i formę obchodów święta, wyraził nadzieję, że będzie tego kontynuacja w latach przyszłych i na koniec poczęstował dzieci słodyczami. Po tych miłych słowach usatysfakcjonowany  orszak szkolnych dzieci i młodzieży wrócił do szkoły, gdzie marsz został rozwiązany.

 


wróć
Zapisz się na nasz newsletter

Poinformujemy cię o wywiadówkach, wycieczkach i aktualnościach.