• pocztazs-stanin.pl
  • (25) 796 11 84

Wyjazd do Nowego Opola - Seminarium

7

Wyjazd do Nowego Opola - Seminarium

 

    4 listopada 2015 roku członkowie szkolnego klubu wolontariatu i szkolnego koła religijnego wraz z opiekunkami, p. W. Michalak i p. J. Chromińską odwiedzili Wyższe Seminarium Duchowne w Nowym Opolu. Uczestnicy zwiedzili obiekty seminaryjne, po których oprowadził nas absolwent naszego gimnazjum Albert Michalak. 

Uczniowie obejrzeli salę misyjną,  nowoczesną bibliotekę, salę Jana Pawła II, kaplicę seminaryjną i klasę w której na co dzień uczą się klerycy. Kulminacyjnym punktem wycieczki była jednak sztuka teatralna pt.  "Wybieram niebo”, wystawiona przez alumnów trzeciego roku. Treść sztuki opowiada historię życia św. Filipa Neri, który wyróżniał się pogodą ducha i odznaczał wielkim zaangażowaniem w sprawy bliźnich, szczególnie potrzebujących. Pragnął służyć jako misjonarz w Indiach, jednakże okoliczności życia skłoniły go do podjęcia innych wyzwań. Po obejrzeniu przedstawienia widzowie stwierdzili, że każdy w życiu codziennym boryka się z różnymi problemami i musi podjąć trudne wyzwania. 

 


wróć
Zapisz się na nasz newsletter

Poinformujemy cię o wywiadówkach, wycieczkach i aktualnościach.