• pocztazs-stanin.pl
  • (25) 796 11 84

Zakończenie roku szkolnego 2014/2015

7

Zakończenie roku szkolnego 2014/2015

 

    Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2014/2015 odbyło się w Zespole Szkół w Staninie 26 czerwca. O godzinie 8:30 została odprawiona Msza Św. w kościele parafialnym p.w. Trójcy Świętej, a następnie uczniowie wraz z nauczycielami przeszli do szkoły. Najpierw Pan Dyrektor przywitał zebranych gości, następnie pogratulował uczniom osiągniętych przez nich sukcesów: wysokich wyników z egzaminu gimnazjalnego, bardzo dobrych wyników w nauce, wzorowej frekwencji i zachowania oraz udziału i zajęcia zaszczytnych miejsc w olimpiadach, turniejach i konkursach. 

Po tym wręczył świadectwa z paskiem oraz nagrody książkowe, na koniec podziękował za współpracę nauczycielom i rodzicom.Apel ten był ostatnim spotkaniem trzecioklasistów ze swoją szkołą, nauczycielami i wychowawcami. W imieniu wychowawców tychże klas wystąpiła p. Barbara Gajownik. W krótkim przemówieniu zawarła kilka prostych prawd na dalszą drogę:

DRODZY ABSOLWENCI 2015….

Miło mi, że jako przedstawiciel wychowawców mam okazję skierować do Was kilka zdań i mam też nadzieję, że jeszcze raz mnie wysłuchacie. Śpiewając niedawno piosenkę o misji naszej szkoły użyliście pewnych ważnych słów – „Prawdziwa szkoła to nasza szkoła, bo to mądra szkoła”. Mieliście rację, ponieważ dobra szkoła nie produkuje samych geniuszy, tylko zdrowe społeczeństwo i w odniesieniu do Was to oczywiście my - nauczyciele cieszymy się z osiągniętych przez Was wysokich wyników z egzaminu gimnazjalnego i z bardzo dobrych ocen, jakie uzyskaliście na zakończenie szkoły, lecz jeszcze bardziej jako wychowawcy jesteśmy dumni właśnie z tego, że zawsze podawaliście sobie ręce, a nie podstawialiście nogi. Widać to było w każdej sytuacji:

- podczas imprez klasowych, wspólnych wycieczek, biwaków,

- podczas przygotowania się do różnego rodzaju występów, prezentacji,

- podczas Dnia Sportu, Gimnazjady w Radoryżu Smolanym, czy też podsumowania programu
  interdyscyplinarnego.

Tworzyliście bardzo zgrany zespół dwóch równoległych klas, w którym nie było żadnych podziałów – taką właśnie małą, zdrową społeczność, o jakiej mówiłam na początku.

Czas płynie jednak nieubłaganie i etap pobytu w gimnazjum dla Was się właśnie zakończył. Wasze życie będzie się toczyć dalej w innych szkołach, w nowych klasach. Przed Wami przyszłość i to od Was jedynie zależy jaka ona będzie. Jeśli właściwie zinterpretujecie słowa Jana Pawła II, który powiedział „Wczoraj do Ciebie nie należy. Jutro niepewne. Tylko dziś jest Twoje.”to uzmysłowicie sobie, że na to, co było, nie macie już żadnego wpływu, lecz swoją przyszłość będziecie tworzyć każdym kolejnym dniem życia i żeby ta przyszłość była dobra to musicie mądrze i dobrze przeżywać każdy kolejny dzień.

Mam nadzieję, że wiedzę, umiejętności i dobre nawyki, które zdobyliście w gimnazjum będziecie pielęgnować, a nowe ciągle zdobywać. Jeśli nie zatracicie swoich dobrych ideałów i napotkacie na swojej drodze mądre wzorce, jeśli z rozwagą będziecie dobierać przyjaciół, nie ulegniecie zabójczym dla zdrowia nałogom, jeśli będziecie szanować ludzi i solidnie uczyć się i pracować – na pewno Wasza przyszłość będzie dobra i osiągniecie w życiu sukces.

Na zakończenie życzę Wam, abyście zostali przyjęci do wybranych przez siebie szkół ponadgimnazjalnych. Życzę Wam, aby te nowe szkoły i klasy były Wam przyjazne. Abyście radzili sobie z nauką i osiągali różne sukcesy. Rodzicom życzę, żeby byli z Was dumni do końca życia, nauczycielom zaś życzę, żebyście poznawali ich na ulicy i mówili im „Dzień dobry”.Was proszę abyście zawsze pamiętali, że „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest, nie przez to co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”. (Jan Paweł II)

POWODZENIA.

 

Reprezentantka uczniów klas trzecich, Patrycja Konieczna tak żegnała się ze szkołą:

Drodzy Gimnazjaliści! Szanowna Rado Pedagogiczna!

Za nami trzy lata nauki w naszym gimnazjum. Po ty długim i męczącym okresie, nareszcie trzymamy w rękach upragnione świadectwa. Zakończyliśmy kolejny etap w swoim krótkim życiu. Myślę, że mogę śmiało powiedzieć, że wspólnymi siłami osiągnęliśmy nasz cel.

Dzisiejszy dzień to dla nas ostatnia chwila w murach tej szkoły. Szkoły pełnej wspomnień. To właśnie w tym miejscu zawiązaliśmy pierwsze prawdziwe przyjaźnie, odnieśliśmy wiele sukcesów, ale także ponosiliśmy porażki. To właśnie tutaj nauczyliśmy się współżyć ze sobą i rozwiązywać problemy, a także tutaj ukształtował się nasz charakter i naszą osobowość. Już nikt z nas nie jest tą samą osobą sprzed trzech lat. A przecież wydawałoby się, że to tak niedawno, dosłownie przed kilkoma dniami rozpoczęliśmy naukę w gimnazjum, czując wewnątrz strach i obawę przed nowymi ludźmi i zmianą otoczenia.

Jednak kiedy widzę Wasze twarze za pewne po raz ostatni, ciężko jest mi uwierzyć w to, że już za chwilę tak po prostu stąd wyjdziemy. Pożegnamy miejsce, które przez trzy lata stało się naszym drugim domem. Miejsce, w którym zarówno najgłośniej się śmialiśmy, a także przeżyliśmy wiele smutków. Miejsce, z którym nas tak wiele łączy.

Nasze dzisiejsze spotkanie jest niestety ostatnim takim wspólnym spotkaniem z naszymi nauczycielami i kolegami, z tą szkołą. Już dziś staliśmy się absolwentami tego gimnazjum. Każde z nas pójdzie w swoją stronę, wielu z nas tutaj zgromadzonych nigdy się już nie spotka. Nie będzie już was - tych, których znaliśmy i tych, których lubiliśmy, a którzy czuwaliście nad postępem naszej nauki. Pierwszy września będzie okazją do wspaniałych wspomnień, jakie wynieśliśmy z tej szkoły. Mam nadzieje, że każdy z nas da sobie radę
w nowym środowisku, jakie na niego czeka. Mam nadzieję, że szkoła, którą właśnie opuszczamy, będzie dumna z takich absolwentów jak my!

Chciałabym także w naszym imieniu, podziękować naszym wychowawczyniom. Dziękujemy za cierpliwość do nas, której Paniom nigdy nie brakowało. Dziękujemy za wiarę w nas, która tak często była potrzebna. Dziękujemy za wskazówki, które otrzymywaliśmy po każdej porażce. Dziękujemy za kolejne szanse, które nieustannie od Pań dostawaliśmy. Dziękujemy za wytrwałość i odwagę w byciu naszym wychowawcą. Dziękujemy za opiekę, którą otaczano nas przez trzy lata. Dziękujemy za to, że zawsze mieliśmy na kogo liczyć i nigdy nie byliśmy sami. Dziękujemy za wsparcie, gdy było nam tak bardzo potrzebne i za to, że każdy z nas był i jest dla Pań jedyny, niepowtarzalny i ważny. Dziękujemy za bycie naszym wzorem i motywacją na każdy kolejny dzień.

Drodzy Nauczyciele! Chcemy i Wam dziś podziękować. Podziękować z całego serce za trud włożony w naszą edukację, za niegasnącą cierpliwość i życzliwość oraz przede wszystkim za całą wiedzę, jaką nam przekazaliście. Dziękujemy za pomoc, kiedy nic nie rozumieliśmy. Za poświęcenie i wyrozumiałość, kiedy prosiliśmy o możliwość poprawy oceny. Za motywację, aby się nie poddawać i nie osiadać na laurach. Ale dziękujemy także za niezapowiedziane kartkówki, za prace domowe, za uwagi w dzienniku oraz za przetrzymywanie nas na przerwach.. Dzisiaj opuszczamy nasze gimnazjum z ogromną dumą, że mieliśmy przyjemność spotkać takich ludzi jak nasi nauczyciele. Żałujemy, że nie spotkamy się już na szkolnym korytarzu.

I na końcu zwracam się do Pana, Panie Dyrektorze. W imieniu wszystkich trzecioklasistów chciałabym Panu serdecznie podziękować, za czuwanie nad nami przez trzy lata. Za opiekę, za cierpliwość i za niesamowitą atmosferę, która przepełnia naszą szkołę. Dziękujemy.

W tak ważnym dla nas wszystkich dniu, oprócz gorących podziękowań, my uczniowie klas trzecich, chcemy Wam wszystkim złożyć najserdeczniejsze życzenia dalszej wytrwałości w szerzeniu edukacji, pomyślności w życiu osobistym oraz samych radości z pracy.

Po części oficjalnej miały miejsce spotkania z wychowawcami w klasach, uczniowie odbierali świadectwa, dziękowali swoim nauczycielom za trud włożony w nauczanie oraz wychowanie. Rozpoczęły się długo oczekiwane przez wszystkich wakacje...

Życzymy wszystkim uczniom ZS w Staninie bezpiecznego i radosnego odpoczynku, miłego spędzania wolnego czasu w gronie kolegów, przyjaciół, rodziny, aby znów pierwszego września z dużym zapasem sił przystąpić do solidnej pracy w nowym roku szkolnym.


wróć
Zapisz się na nasz newsletter

Poinformujemy cię o wywiadówkach, wycieczkach i aktualnościach.