• pocztazs-stanin.pl
  • (25) 796 11 84

GAZEM NA LEKCJE! - wykład

7

GAZEM NA LEKCJE! - wykład

   

    Dnia 15.05.2015 roku w naszej szkole odbyły się lekcje o gazie łupkowym, które zostały zorganizowane przez p. J. Konieczną w ramach projektu informacyjnego na temat węglowodorów z formacji łupkowych, realizowanego przez Państwowy Instytut Geologiczny. Zajęcia poprowadził p. Radosław Staniszewski student geologii na Politechnice Warszawskiej. Celem zajęć było przekazanie fachowej wiedzy geologicznej w bardzo przystępny sposób. Uczniowie dowiedzieli się czym jest gaz z łupków, jak powstawał, w jaki sposób odbywa się jego poszukiwanie i potencjalne wydobywania oraz jaki wpływ na środowisko mają działania związane z jego eksploatacją.

    Ponadto uczniowie mieli okazję zobaczyć jak wyglądają łupki gazonośne, na których widać ślady graptolitów organizmów, których szczątki stopniowo rozkładały się i przeobrażały w gaz ziemny. Lekcje o gazie łupkowym były przeprowadzone w ciekawy sposób, wzbogacone o prezentacje multimedialne, karty pracy, foldery informacyjne i inne materiały, co ułatwiło przyswajanie informacji oraz urozmaiciło zajęcia.

 


wróć
Zapisz się na nasz newsletter

Poinformujemy cię o wywiadówkach, wycieczkach i aktualnościach.