• pocztazs-stanin.pl
  • (25) 796 11 84

Spotkanie ze strażakiem

9

Spotkanie ze strażakiem

   

    Dnia 19.05.2015 roku w świetlicy szkolnej gościli strażacy: Piotr i Kamil Lendzion. W spotkaniu uczestniczyły dzieci kl. I –III szkoły podstawowej. W trakcie spotkania strażacy przybliżyli dzieciom tajniki swojej pracy zawodowej, przekazali informacje dotyczące bezpiecznego zachowania się w czasie pożaru, burzy czy wypadku. Dzieci dowiedziały się, w jakich okolicznościach należy wzywać straż pożarną, utrwaliły numery alarmowe 998 i 112. Panowie zaprezentowali całe wyposażenie wozu strażackiego, a także poszczególne elementy stroju i ekwipunku strażaka.

Dzieci mogły potrzymać buty używane podczas akcji p/pożarowych  i ważące ok. 5 kg, przymierzyć hełm strażacki czy polać wodę z węży.  Usiadły także w kabinie przeznaczonej dla ratowników i za kierownicą pojazdu. Zafascynowane i zaciekawione dzieci wykazały ogromne zainteresowanie spotkaniem, podczas którego nabyły wiedzę dotyczącą odpowiedzialnej i pożytecznej pracy strażaka. Niektórzy już snuli marzenia, jak dzielnymi strażakami będą w przyszłości. Spotkanie zorganizowała J. Chromińska.

 

 


wróć
Zapisz się na nasz newsletter

Poinformujemy cię o wywiadówkach, wycieczkach i aktualnościach.