• pocztazs-stanin.pl
  • (25) 796 11 84

Eleminacje szkolne - Solilandia

89

Eleminacje szkolne - Solilandia

    II a w eliminacjach ogólnopolskich


    Nasza szkoła już po raz drugi przystąpiła do Ogólnopolskiego Konkursu Czytelniczego ,,Książka- przyjaciel prawdziwy. Solilandia . Klątwa Ducha Gór”. Przygotowania do eliminacji szkolnych rozpoczęły się 16.02.15 głośnym czytaniem książki. W poszczególnych klasach codziennie przez dwa tygodnie czytali rodzice, nauczyciele i wolontariusze. Po zapoznaniu dzieci z treścią książki, nauczycielki pracujące w bibliotece szkolnej przeprowadziły lekcje, podczas których uczniowie odtwarzali losy bohaterów i utrwalali najważniejsze wydarzenia opowiadania.   

    W ramach zajęć  przeprowadzony został krótki test, który wyłonił w każdej klasie zwycięzców. Od tego momentu uczniowie klas II i III  zaczęli przygotowywać scenkę teatralną, dotyczącą przeczytanej książki. Rozpoczęły się próby, przygotowania scenografii - wszystko pod kierunkiem nauczycieli i z dużym wsparciem rodziców.  30.03.15 świetnie już przygotowani uczniowie wzięli udział w eliminacjach szkolnych. Występy zostały przygotowane z bardzo dużym rozmachem – obecni byli uczniowie klas I – III, ich rodzice, nauczyciele, dyrekcja szkoły i suwerenna komisja, którą stanowili: p. Agnieszka Pycka- n-el  ZS Wojcieszków, p. Ilona Kluczyk- pracownik Środowiskowego Domu Pomocy w Anielinie oraz p. Piotr Michalak- dyrektor ZEA w Staninie. Po obejrzeniu wszystkich występów komisja przyznała następujące miejsca: I miejsce - klasa IIa, II miejsce - klasa II b, III miejsce - klasa- III a, IV miejsce - klasa III b. Wszystkie klasy otrzymały pamiątkowe dyplomy,  a pierwsze trzy dodatkowo nagrody rzeczowe – gry planszowe.  Występ zwycięskiej klasy (II a) został nagrany i wysłany do organizatora konkursu. Nagranie weźmie udział w konkursie ogólnopolskim – wszyscy liczymy na sukces także na tym szczeblu.
   Organizatorami eliminacji szkolnych były p .Iwona Połeć i p. Wanda Michalak. Rodzicom, dzieciom i nauczycielom dziękujemy za trud włożony w przygotowania, a zwycięzcom życzymy wygranej w konkursie ogólnopolskim.

 


wróć
Zapisz się na nasz newsletter

Poinformujemy cię o wywiadówkach, wycieczkach i aktualnościach.