• pocztazs-stanin.pl
  • (25) 796 11 84

"Żywa" lekcja przyrody

23

"Żywa" lekcja przyrody

   20 i 21 kwietnia 2015r. uczniowie klas I – III gimnazjum i I- VI szkoły podstawowej uczestniczyli w niecodziennym spotkaniu zorganizowanym przez Panią Joannę Konieczną i Annę Nowak . Była to lekcja przyrody "na żywo" z owadami, pajęczakami i gadami. Zajęcia poprowadził Jarosław Rejmer, który zabrał uczniów do fascynującego świata żywych zwierząt egzotycznych jak : kameleony, gekony, modliszki, patyczaki, straszaki, liśćce, karaczany, chrząszcze.

    Uczestnicy poznali zasady hodowli, cechy budowy i miejsca występowania zwierząt. Dowiedzieli się, które gatunki są niebezpieczne dla człowieka, a które przyjazne. Poznali różne strategie życiowe zwierząt , np. zjawisko kamuflażu, regeneracji części ciała, magazynowania wody w organizmie. Wiele zwierząt uczniowie mogli zobaczyć z bliska, usłyszeć odgłosy a nawet dotknąć. Gość zaprosił uczniów do konkursu, gdzie nagrodą były patyczaki.

 


wróć
Zapisz się na nasz newsletter

Poinformujemy cię o wywiadówkach, wycieczkach i aktualnościach.