• pocztazs-stanin.pl
  • (25) 796 11 84

Dzień ziemi ph. - „Ziemia dla człowieka – człowiek dla Ziemi”

1

Dzień ziemi ph. - „Ziemia dla człowieka – człowiek dla Ziemi”

 22 maja 2014r. uczniowie klas IV – VI obchodzili Dzień Ziemi pod hasłem „Ziemia dla człowieka – człowiek dla Ziemi”. W związku z tym uczestniczyli w zajęciach terenowych, m. in. w oczyszczalni ścieków w Staninie, w pobliskim lesie czy nad rzeką. Efektami pracy było uzupełnienie kart pracy, zbadanie odczynu gleby oraz prędkości i odczynu wody w rzece, określenie wieku drzew. Niektórzy uczniowie porządkowali pobliski las i pobocze drogi, inni zaś pracowali w ogrodzie szkolnym. Grupa Młodych Odkrywców z kl. IV i V przygotowała pokaz eksperymentów.

Z okazji Dnia Ziemi klasa VI A ułożyła wiersz:

"Czyta, czyta Jaś o wodzie
i nadziwić się nie może,
że aż tyle wody leci,
a my wyrzucamy śmieci

Wodo,wodo,Ty nasz skarbie !
Inni Cię traktują marnie.
Chronić my będziemy Ciebie,
nawet jeśli nie będziemy w niebie."


wróć
Zapisz się na nasz newsletter

Poinformujemy cię o wywiadówkach, wycieczkach i aktualnościach.