Telefon 25 796 11 84
E-mail poczta@zs-stanin.pl
Witaj
Witamy
Wyświetl stronę jako PDF

Co roku Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, w dniach 8-15 maja, organizuje „Tydzień Bibliotek”. - Akcja ma na celu  promocję czytelnictwa. „Biblioteka miejsce na czasie” to hasło tegorocznego święta. Do ogólnopolskiej akcji przyłączyła się biblioteka ZS w Staninie, przygotowując ofertę dla czytelników. 

Najmłodsi, czyli dzieci z grup przedszkolnych, odwiedzając bibliotekę, wysłuchały czytanych bajek, opowiadały o swoich bajkowych bohaterach, podawały tytuły ulubionych książek. Do  czytania w grupach zostali  zaproszeni tatusiowie... a dzieci z wielkim zainteresowaniem wsłuchiwały się w czytane opowieści ,,Proszę mnie przytulić”, ,,Człowiek jaki jest, każdy widzi”, ,,Żółw i zając”. Składamy podziękowania dla panów: Pawła Gozdołka, Damiana Szczybelskiego, Kamila Gajowego, Tomasza Kępki. 

Kolejne  działanie to ogólnopolskie wybory książek. Uczniowie w ramach anonimowego głosowania wypisywali tytuły najciekawszych pozycji. Najczęściej pojawiały się tytuły lektur. Na liście znalazły się też nowości biblioteki szkolnej i  nowości rynku wydawniczego. Czytelnicy biblioteki szkolnej mieli możliwość wykazać swoje zdolności plastyczne podczas konkursu ,,Moja fascynacja czytelnicza”. Powstały piękne prace, które zostały wyeksponowane na gazetce. Wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni książkami.

Miłym akcentem były  laurki przygotowane przez uczniów dla biblioteki.

Celem podjętych działań było:

  • zwrócenie uwagi na ważną rolę czytania dzieciom
  • upowszechnianie czytelnictwa i wspierania rozwoju dzieci i młodzieży
  • poznanie faktycznych preferencji czytelniczych uczniów
  • rozwijanie zainteresowań czytelniczych
  • aktywizowanie uczniów do własnych poszukiwań czytelniczychPierwszą rzeczą musi być zawsze dobro dziecka

Ono musi się czuć kochane, ale musi też czuć się bezpiecznie.
Wiedzieć, co może, a czego nie wolno mu robić.

Zdjęcia pochodzą z serwisu www.freepik.com