Telefon 25 796 11 84
E-mail poczta@zs-stanin.pl
Witaj
Witamy
Wyświetl stronę jako PDF

Chemia i fizyka to nie tylko regułki książkowe, których trzeba się nauczyć ale to także wiedza praktyczna, która może nam się przydać w życiu codziennym.

7 maja 2024r. do naszej szkoły przyjechał przedstawiciel grupy animatorów  „Zaelektryzowani” z Lublina. Celem pokazu  było przybliżenie tajników fizyki i chemii w bardzo prosty i atrakcyjny sposób, zrozumiały dla tych najmłodszych i najstarszych uczniów szkoły.

Podczas tej niecodziennej lekcji nasz goścć zaprezentował widowiskowe eksperymenty i doświadczenia związane z naukami przyrodniczymi . Wśród nich znalazły się: wybuchowa zabawa z wodorem, pokaz ciekłego azotu tzw. ciężki dym.

Poza tym nasi uczniowie mogli dowiedzieć się jak działa i na czym polega: „wodorowa bomba”, latający balon na ciepłe powietrze, wytwarzanie wodoru.

Różne rekwizyty i substancje sprawiły że mogliśmy się poczuć jak w prawdziwym laboratorium.

Eksperymenty przysporzyły uczniom wiele śmiechu, zwłaszcza ten w którym sprawdzane były właściwości helu przy użyciu balonika, z jednoczesnym powtarzaniem zdania i śpiewaniem fragmentu piosenki – ,,zmiana głosu”.

Dużą atrakcją dla naszych uczniów była możliwość aktywnego uczestnictwa w pokazie i doświadczenia na własnej skórze zjawisk przyrody. Pan Patryk przekazał nam trudną wiedzę z fizyki i chemii z elementami humoru oraz zadbał o to, aby nikt na widowni się nie nudził.

Co ważne, uczestnicy pokazu zwrócili uwagę na kwestie bezpieczeństwa przy samodzielnej próbie wykonywania doświadczeń – więc nie próbujcie tego sami bez pozwolenia nauczycieli i Rodziców!
Pierwszą rzeczą musi być zawsze dobro dziecka

Ono musi się czuć kochane, ale musi też czuć się bezpiecznie.
Wiedzieć, co może, a czego nie wolno mu robić.

Zdjęcia pochodzą z serwisu www.freepik.com