21 MARCA TO PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY - tradycyjnie w naszej szkole obchodzony jest jako DZIEŃ SAMORZĄDNOŚCI.
Samorząd Uczniowski pod opieką p. Joanny Koniecznej i p.Krystyny Rosłoń przygotował wiele atrakcji. Każda klasa na wstępie przygotowała barwne hasło wiosenne.

Uczniowie wzięli udział w zagadkach z j. angielskiego, quizach czytelniczych “Kto czyta, NIE BREDZI”, turnieju „Jeden z dziesięciu”. Nie zabrakło również wiosennej mody damsko- męskiej, podczas której uczniowie prezentowali zarówno najmodniejsze ubrania tego sezonu, ale również zadbali o niepowtarzalną oprawę muzyczną i układ taneczny. Klasy miały okazję przygotować pyszne i zdrowe przekąski wykonane w ramach realizacji programu „Trzymaj formę”, której koordynatorem jest p. Barbara Gajownik.

Dobór zdrowych produktów, smak i estetykę potraw oceniała szkolna komisja składająca się z nauczycieli.
Program obchodów Dnia Samorządności zakończyły oczywiście konkurencje sportowe przeciąganie liny, tor przeszkód oraz wiosenny turniej piłki nożnej.

Cała społeczność szkolna ubrała także kolorowe skarpetki, jako symbol solidaryzowania się z chorymi na Zespół Downa.
Wszyscy uczniowie chętnie zaangażowali się w wykonanie wszystkich zaplanowanych zadań na najwyższym poziomie i z uśmiechem na twarzy przywitali WIOSNĘ….