Uczniowie klasy I A i I B wraz z wychowawczynią p. Barbarą Mróz i p. Teresą Wardak  uczestniczyli w świątecznych warsztatach wypieku pierników, których organizatorem byli przedstawiciele Parisel Palace – Centrum konferencyjno – wypoczynkowego w Klimkach.  Nietypowa lekcja przyniosła wiele radości i satysfakcji. Nasi uczniowie, ubrani w stroje kucharza – czepki i fartuszki, poznali przepis na świąteczne pierniczki. Przygotowane ciasto uformowali w kształty, a następnie ozdabiali je według własnej inwencji twórczej. Efekty były zaskakujące. Masa słodkiej zabawy, pozytywna energia  i zapach kolorowych przypraw przywołały klimat Świąt Bożego Narodzenia. Część pierniczków została ze smakiem zjedzona przez dzieci, część uczniowie przekazali podopiecznym z Domów Dziecka, a reszta została zabrana przez naszych kucharzy do domu. Pierniki świetnie sprawdzą się jako dekoracja choinkowa, prezent dla najbliższej osoby lub pyszna przekąska.

Warsztaty tworzenia wyjątkowych wypieków cukierniczych połączone były z animacją i zabawą. Niestrudzony elf zachęcał do ciekawych aktywności ruchowych, konkursów i pląsów. Na koniec każdy uczestnik warsztatów otrzymał od św. Mikołaja prezent w postaci słodkości i zrobił z nim pamiątkowe zdjęcie. Warsztaty pozwoliły obudzić w każdym dziecku duszę prawdziwego artysty, dostarczyły wiele miłych i atrakcyjnych przeżyć , ale przede wszystkim wprowadziły wszystkich w bożonarodzeniowy klimat i świąteczny nastrój.

Kultywowanie świątecznej tradycji, sprawia, że przyszłe pokolenia uczą się jej pielęgnować i czerpią z tego radość…