Uczniowie na lekcji przyrody wykonywali swoje pierwsze Lapbooki

Pod koniec lutego uczniowie klasy IVa i IVb na lekcji przyrody pod opieką p. Joanny Koniecznej przygotowali swoje pierwsze lapbooki.

Wykonanie ich opierało się na opracowaniu w wersji graficznej poszczególnych układów budujących ciało człowieka. Przygotowane lapbooki umożliwiły uczniom skutecznie utrwalić wiedzę i umiejętności z działu „Odkrywamy tajemnice ciała człowieka”.  Ponadto posłużyły one efektywnemu podsumowaniu materiału podczas lekcji powtórzeniowej, na której uczniowie z wielkim zaangażowaniem układali wspólnie pytania do krzyżówki, którą następnie rozwiązywała kolejna grupa. W realizacji swoich zadań uczniowie wykazali się ogromną kreatywnością oraz dokładnością w zakresie prezentowanych treści, dzięki temu powstały ciekawe i wartościowe ,,książki na kolanach". Podczas zajęć dzieci z dumą prezentowały na forum swoje prace, które cieszyły się uznaniem w oczach kolegów i koleżanek z klasy. Lapbook jest niezwykle efektywną metodą, która oprócz walorów edukacyjnych posiada walory wizualne, dlatego z powodzeniem sprawdzi się na każdym przedmiocie, niezależnie od etapu edukacyjnego.