W roku szkolnym 2023/2024 nasza szkoła przystąpiła do programu „Lingos Dla Szkół”. W związku z tym chętni uczniowie klas 4-8  zaczęli rozwijać swoje umiejętności językowe korzystając  z platformy językowej Lingos ( www.lingos.pl ).

Platforma Lingos jest to narzędzie wspierające nauczycieli języków obcych oraz ich uczniów w codziennej pracy. Poprzez stały dostęp do regularnie uzupełnianych przez nauczyciela zasobów materiałów, uczniowie mogą we własnym tempie i o każdej porze utrwalać przerabiany materiał oraz wykonywać testy , które generuje dla nich  nauczyciel. Ponadto nauczyciel ma wgląd w pracę uczniów, może monitorować ich systematyczność oraz postępy w nauce. To co wyróżnia platformę Lingos to możliwość sprawdzenia wszystkich kompetencji językowych: słuchanie, czytanie, pisanie oraz mówienie.

W rezultacie, nasza szkoła otrzymała certyfikat  jakości kształcenia języka obcego za udział w programie „Lingos Dla Szkół” i efektywne wykorzystanie nowoczesnych technologii w nauczaniu języka obcego.

- Uczeń klasy VIIIb Piotr Kędra zdobył III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego Lingos.

- Uczennica klasy VIa Łucja Koślacz zdobyła wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego Lingos.

Do pobrania:

.pdf273.3 KB