28 września uczniowie klasy 6a i 6b wraz z opiekunami p.Bożeną Skwarek i p.Joanna Smyk oraz rodzicami p. Katarzyną Kuźniak i p. Agnieszką Kazana uczestniczyli w rajdzie rowerowym do stacji uzdatniania wody w Jeleńcu. Na miejscu przywitał uczniów Dyrektor Gospodarki Komunalnej w Staninie – Marek Kopeć,  który w sposób  bardzo ciekawy opowiedział o pracy i mechanizmach uzdatniania wody  w nowoczesnej stacji w Jeleńcu.  Uświadomił dzieciom, że bez wody, czystej wody człowiek nie jest w stanie przeżyć dłużej niż kilka dni.

Pan Marek oprowadził uczniów po całej stacji, pokazał różne maszyny, opowiedział  o stosowanych tu mechanizmach, dzięki którym woda staje się wodą pitną. Ku zaskoczeniu uczniów i opiekunów pan Kopeć przygotował niespodziankę, czyli słodki poczęstunek. Dziękujemy bardzo za spotkanie. W drodze powrotnej zajechaliśmy do oczyszczalni ścieków w Staninie.

Na zakończenie udaliśmy się do Kosut, gdzie uczniowie   miło spędzili czas przy ognisku. Posileni i zregenerowani rozegrali mecz w piłkę nożną. Zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły.