We wrześniu nasza szkoła przystąpiła do Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „(Nie)zwykła matematyka”. Realizacja zadań trwała do 01 czerwca 2023 roku. W działania projektowe zaangażowane były: p. Iwona Czerniewicz, p. Izabela Gromada, p. Bernarda Jalowska.

Celem projektu było pokazanie magicznego świata matematyki, rozwijanie wyobraźni, kreatywności, spostrzegawczości, twórczego myślenia, dostrzeganie zależności matematycznych w otaczającym świecie, swobodne posługiwanie się matematyką w życiu codziennym, zachęcanie do myślenia ekonomicznego, wykorzystanie nowoczesnych metod, zdobywanie umiejętności współpracy w grupie, kształtowanie wyobraźni geometrycznej. Adresatami przedsięwzięcia, byli uczniowie kl. IV - VII. Tematyka innowacji dotyczyła sytuacji z życia codziennego, w których przydatna jest wiedza matematyczna.

Zadania projektowe, które podjęto w naszej szkole to:

• Kleksografia,
  • Ile wazy powietrze w klasie?,
  • Matematyczne ogrody,
  • Latawiec,
  • Mozaiki,
  • W poszukiwaniu piękna,

Dzięki projektowi uczniowie dostrzegli przydatność wiedzy matematycznej w sytuacjach praktycznych w życiu codziennym. Z pewnością udział w zajęciach pomógł im dostrzec zależności matematyczne w innych dziedzinach nauki.