• pocztazs-stanin.pl
  • (25) 796 11 84

Twoje dane - Twoja sprawa

21

Twoje dane - Twoja sprawa

W roku szkolnym 2013/2014 Zespół Szkół w Staninie przystąpił do Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego "Twoje dane - Twoja sprawa", realizowanego przez Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych, a skierowanego przede wszystkim do dzieci i młodzieży.Głównym celem programu jest kształtowanie świadomych i odpowiedzialnych postaw wśród uczniów, związanych z tematyką ochrony danych osobowych i prawem każdego człowieka do prywatności. Aby zrealizować ten cel, podejmowane zostały różne inicjatywy.

  W ramach obchodów Dnia Ochrony Danych Osobowych, który co roku przypada 28 stycznia, w naszych szkołach w dniach 11 lutego (w gimnazjum), 13 lutego (w klasach I-III) oraz 14 lutego (w klasach IV-VI) odbyły się apele. Została przeprowadzona Gra Szkolno-Środowiskowa, która polegała na rozwiązaniu przez klasy zadań znajdujących się w różnych miejscach w budynku szkolnym ( np. w Bibliotece Publicznej) odbyły się także scenki tematyczne przygotowane przez Szkolny Klub Wolontariatu. Ponadto była zorganizowana gra planszowa pt. „Skoczek” mająca na celu zebranie zadań do wykonania przez klasy i na ich podstawie ułożenia wylosowanych przez klasę haseł oraz odbyło się klasowe układanie puzzli z zawartymi na nich hasłami, połączone z wyścigami balonowymi. Przygotowano także gazetki informacyjne oraz zorganizowano wystawy prac dzieci. Każde z realizowanych działań miało na celu podniesienie świadomości na tematy związane z ochroną danych osobowych.

 


wróć
Zapisz się na nasz newsletter

Poinformujemy cię o wywiadówkach, wycieczkach i aktualnościach.