31 maja 2023 roku  uczniowie klasy 6b pod opieką nauczycieli: p. Anny Nowak, p. Beaty Łazugi, p. Wandy Michalak uczestniczyli w rajdzie rowerowym do Woli Okrzejskiej i Okrzei. Pierwszym punktem wyprawy był Kopiec Henryka Sienkiewicza, gdzie dowiedzieliśmy się, kto przyczynił się do jego powstania oraz mieliśmy możliwość obejrzenia przez lunetę okolicy. Następnie relaksowaliśmy się z książką w parku przy muzeum  w ramach akcji Odjazdowy bibliotekarz. Kolejnym punktem było zwiedzanie Muzeum Henryka Sienkiewicza, w którym znajdują się liczne pamiątki pisarza.

Dzięki barwnej prelekcji wygłoszonej przez panią przewodnik poznaliśmy wiele ciekawych szczegółów z życia tego noblisty.  Zaskoczył nas także talent ucznia – Piotrka Barszcza, który zagrał na pianinie utwór „Dla Elizy”.

W drodze powrotnej delektowaliśmy się smacznymi przekąskami w pizzerii „Piekiełko” w Krzywdzie.