Telefon 25 796 11 84
E-mail poczta@zs-stanin.pl
Witaj
Witamy
Wyświetl stronę jako PDF

19 maja 2023r.  uczniowie naszej szkoły wzięli udział w „Mobilnych warsztatach przyrodniczo-muzealnych” prowadzonych przez Panią dr Magdalenę Groszkowską  z Muzeum i Instytutu Zoologii PAN w Warszawie.
Klasa piąta i szósta poznała budowę i cykl rozwojowy motyli podczas zajęć „Dzienne, nocne, kolorowe, przezroczyste - cała prawda o motylach”. Natomiast uczniowie klasy siódmej poznali budowę, zwyczaje oraz gatunki ślimaków występujących w Polsce w czasie zajęć "Wyjść z domu dla ślimaka to jest rzecz nie byle jaka".  Nauczyli się również zakładania hodowli ślimaków.

Dzięki spotkaniu uczniowie mieli możliwości poznania pracy muzealnika przyrodniczego oraz poznali i utrwali swoją wiedzę na temat owadów i mięczaków.

Na zakończenie zajęć wszyscy uczestnicy otrzymali upominki w postaci przewodników do oznaczania motyli lub ślimaków, smyczy, ołówków, muszli ślimaków, czy puzzli 3D. Serdecznie dziękujemy Pani dr Magdalenie Groszkowskiej za przeprowadzenie żywej lekcji biologii w naszej społeczności.


Szkolnym koordynatorem spotkania była Pani Anna Nowak.
Pierwszą rzeczą musi być zawsze dobro dziecka

Ono musi się czuć kochane, ale musi też czuć się bezpiecznie.
Wiedzieć, co może, a czego nie wolno mu robić.

Zdjęcia pochodzą z serwisu www.freepik.com