Telefon 25 796 11 84
E-mail poczta@zs-stanin.pl
Witaj
Witamy
Wyświetl stronę jako PDF

Ostatnie 3 tematy, jakie realizowaliśmy z kołem naukowym Ciekawi świata w ramach programu” Być jak Ignacy” to:

1. KOMUNIKACJA MIĘDZYLUDZKA
2. O WZROKU, ŚWIETLE I ZŁUDZENIACH OPTYCZNYCH
3. PODSTAWY EKONOMII

W ostatnich trzech miesiącach wykonaliśmy także gazetkę na korytarzu szkolnym nt. złudzenia optyczne. Wykonaliśmy wiele eksperymentów fizycznych z udziałem światła. Byliśmy z wizytą w Banku Spółdzielczym w Łukowie (oddział w Staninie), gdzie zostaliśmy serdecznie przyjęci przez jego pracowników. Promowaliśmy działania naszego koła naukowego na portalach społecznościowych Zespołu Szkół w Staninie i Gminy Stanin, a także w lokalnej gazecie, jaką jest  Wspólnota Łukowska.

W kwietniu i w maju tworzyliśmy również pracę konkursową. Układaliśmy scenariusz i małymi fragmentami nagrywaliśmy krótkie filmiki oraz robiliśmy zdjęcia. Pan Jarosław Kania stworzył z tych fragmentów piękną całość, za co mu serdecznie dziękujemy. Praca konkursowa została wgrana na platformę programu.

Teraz czekamy na wyniki.
Pierwszą rzeczą musi być zawsze dobro dziecka

Ono musi się czuć kochane, ale musi też czuć się bezpiecznie.
Wiedzieć, co może, a czego nie wolno mu robić.

Zdjęcia pochodzą z serwisu www.freepik.com