Telefon 25 796 11 84
E-mail poczta@zs-stanin.pl
Witaj
Witamy
Wyświetl stronę jako PDF

28 kwietnia 2023r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w niecodziennym spotkaniu zorganizowanym przez Panią Joannę Konieczną i Annę Nowak . Była to lekcja przyrody "na żywo" z owadami, pajęczakami i gadami. Zajęcia przeprowadził Jarosław Rejmer wraz ze swoją asystentką. Uczniowie poznali fascynyjący świat żywych zwierząt egzotycznych takich jak : kameleony, gekony, modliszki, patyczaki, straszaki, liśćce, karaczany, chrząszcze.

Uczestnicy poznali zasady hodowli, cechy budowy i miejsca występowania zwierząt. Dowiedzieli się, które gatunki są niebezpieczne dla człowieka, a które przyjazne. Poznali różne strategie życiowe zwierząt , np. zjawisko kamuflażu, regeneracji części ciała, magazynowania wody w organizmie. Wiele zwierząt uczniowie mogli zobaczyć z bliska, usłyszeć odgłosy a nawet dotknąć.
Pierwszą rzeczą musi być zawsze dobro dziecka

Ono musi się czuć kochane, ale musi też czuć się bezpiecznie.
Wiedzieć, co może, a czego nie wolno mu robić.

Zdjęcia pochodzą z serwisu www.freepik.com