Wycieczka uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi do Łukowa

Dnia 24.04.2023r uczniowie naszej szkoły ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi wybrali się na wycieczkę do Łukowa. Podopieczni skorzystali ze środka lokomocji PKS. Mogli zaobserwować pracę kierowcy oraz utrwalić odpowiednie zachowanie w takich środkach lokomocji.

Pierwszym najważniejszym programem wycieczki był udział w warsztatach terapii zajęciowej. Uczniowie poznali zasady funkcjonowania w/w instytucji oraz z różnymi technikami rękodzieła  Dowiedzieli się również, że w przyszłości mogą być czynnymi uczestnikami takich zajęć.

Kolejnym punktem wyjazdu było poznanie  różnych rodzajów sklepów : mięsnego, odzieżowego, kosmetycznego, apteki, supermarketu, piekarni. W każdym ze sklepu poznali specyfikę zakładu handlowego  oraz pracę sprzedawcy czyli ekspedienta. W ten sposób utrwalili pojęcia związane ze sklepem i handlem.

Ostatnim punktem wycieczki był McDonald ‘s . Tu uczniowie samodzielnie zakupili wybrane przez siebie produkty. Skorzystali z kiosku samoobsługowego, a przy okazji utrwalili  zasady zachowania się w miejscu publicznym takim jak restauracja.