24 kwietnia uczniowie klas 5a i 5 b, wraz z nauczycielami: p. W. Michalak, p. W. Orzełowską, p. J. Skwarek, uczestniczyli w wycieczce do Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej. Celem wyjazdu był udział w lekcji muzealnej ,,W pustyni i w puszczy ze Stasiem i Nel”. Uczniowie przypomnieli i utrwalili sobie informacje dotyczące genezy powstania utworu, poznali barwność przygód Stasia i Nel,  usłyszeli też wiele ciekawostek dotyczących pisarza i jego twórczości. Obejrzeli fotografie z podróży, eksponaty muzealne, w tym pochodzące z ekranizacji powieści.

Kolejnym punktem wycieczki było wejście na Kopiec Henryka Sienkiewicza w Okrzei, z czym większość uczestników poradziła sobie bez problemu.

Mamy nadzieje, że wyjazd a przede wszystkim to co uczniowie usłyszeli i zobaczyli, rozbudzi w nich pasje czytelnicze i zachęci do sięgnięcia po kolejne lektury Noblisty, który jak podaje Biblioteka Narodowa, w roku 2022 znalazł się na 2 miejscu w rankingu  najpoczytniejszych autorów.