„Spektrum (autyzmu) jest długie i szerokie, i wszyscy się na nim znajdujemy.
Kiedy się w to uwierzy, łatwo zobaczyć, ile mamy ze sobą wspólnego.”
Lisa Genova, „Kochając syna”

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu to święto obchodzone corocznie drugiego kwietnia, mające na celu podnoszenie świadomości społecznej na temat autyzmu, zaś motywem obchodów jest kolor niebieski. Dlaczego akurat ten kolor ? Niebieski to kolor niewinności, nadziei. Z tej okazji w naszej szkole 5 kwietnia zostały przeprowadzone warsztaty dla uczniów klas I-III pod hasłem „” Zobacz, Usłysz, Poczuj. Podróż do świata zmysłów”.

W tym dniu uczniowie przyszli do szkoły ubrani na niebiesko. Nauczyciele przybliżyli uczniom zagadnienie autyzmu. Wspólnie wysłuchaliśmy piosenki pt. : "Mój autyzm- Mój świat”, następnie obejrzeliśmy filmik ,,Amazing things Happen’’.

Podczas zajęć nie zabrakło również ćwiczeń. Poprzez szereg doświadczeń sensorycznych, pokazujących jak pracują zaburzone zmysły, dzieci mogły doświadczyć jak odczuwają
i odbierają świat osoby z autyzmem.

Wszystkie podjęte działania miały na celu podniesienie świadomości naszych uczniów na temat autyzmu oraz zwrócenie uwagi na problemy i potrzeby osób z autyzmem.

Członkowie zespołu Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej.