06 grudnia 2022r. uczniowie klas pierwszych pod opieką pań Grażyny Koniecznej, Anny Witek i Beaty Łazugi uczestniczyli w wycieczce do Łukowa.

Pierwszym punktem wycieczki było obejrzenie spektaklu teatralnego pt. „Calineczka”, przygotowanego przez Katolicki Teatr Edukacji z Krakowa. Przygody bohaterów lektury dostarczyły dzieciom mnóstwa niezapomnianych wrażeń i emocji.

Drugim punktem wycieczki było zwiedzanie Muzeum Regionalnego w Łukowie. Z dużym zainteresowaniem uczniowie słuchali pani przewodniczki oraz oglądali ekspozycje muzealne. Dowiedzieli się jak dawniej wyglądała wiejska chata, starodawne sprzęty gospodarstwa domowego oraz stroje ludowe. Zapoznali się też z historią pszczelarstwa, obejrzeli wystawę skamielin i rzeźby ludowe oraz wstawę pt. „Wielkie ssaki epoki lodowcowej”. Następnie wzięli udział w warsztatach bożonarodzeniowych pt. „Coraz bliżej święta”. Najpierw poznali dawne obrzędy i zwyczaje świąteczne. Następnie wykonywali światy - jedne z najstarszych ozdób bożonarodzeniowych, które były wieszane tradycyjnie wraz z jabłkami i orzechami pod sufitem. Własnoręcznie wykonane światy będą  wspaniałą ozdobą bożonarodzeniową.

Na zakończenie wycieczki uczniowie posilili się w McDonalds. Zmęczeni, ale w bardzo dobrych nastrojach wrócili do domów.