W naszej szkole wielokrotnie gościliśmy już przedstawicieli różnych zawodów m.in. policjant, pilot, kolejarz, leśnik, artysta-plastyk, muzyk, pielęgniarka. Po raz pierwszy jednak zorganizowane zostało spotkanie z fotografem panem Andrzejem Orzełowskim.

Gość opowiedział uczniom o swojej pasji, którą jest praca z aparatem. Zaprezentował różne modele aparatów fotograficznych, zarówno te współczesne, jak i zabytkowe. Omówił występujące między nimi podobieństwa i różnice oraz sposób wykonywania zdjęć dawniej i dziś. Uczniowie bardzo chętnie słuchali opowieści fotografa.

Podczas pogadanki uczniowie dowiedzieli się, że podstawą pracy fotografa jest nie tylko pasja i talent, ale także ciężka praca, ciągłe szkolenia oraz wyrabianie tzw. "fotograficznego oka". Po spotkaniu chętni uczniowie pozowali do zdjęć portretowych lub klasowych. Wszyscy uczestnicy doszli do wniosku, że fotografia to "wielka sztuka".

Spotkanie zostało zorganizowane z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego w ramach Dnia Forografa.

Za spotkanie bardzo dziękujemy.