6 grudnia 2022 r. uczniowie klas III a i III b wraz z wychowawczyniami p. Barbarą Mróz i p. T. Wardak oraz opiekunem p. J. Chromińską udali się na mikołajkową wycieczkę do Warszawy. Program wycieczki był bardzo bogaty. Na początku wszyscy udali się do Pałacu Kultury i Nauki, skąd wjechali na XXX. piętro i podziwiali panoramę Warszawy. Borykający się z lękiem wysokości mieli okazję do pokonania go już wjeżdżając windą, następnie oglądając Warszawę. Mieli doskonałą okazję do lepszego zobaczenia drapaczy chmur. Następnym punktem programu był Zamek Królewski. Każdy po przekroczeniu progu zamku mógłby choć przez chwilę poczuć się jak król. Uczniowie z zachwytem podziwiali komnaty bogato zdobione i wyposażone znajdujące się w zamku. Na długo w ich pamięci pozostaną m. in. Nowa Izba Poselska, Sypialnia królewska, Sala Tronowa. Mogli na żywo zobaczyć obrazy znanych malarzy, m. in. Jana Matejki. Aż nie chciało się nikomu wychodzić z tak cudownego zamku.

Kolejnym punktem programu było Muzeum Pożarnictwa i jednostka straży pożarnej. Tam uczestnicy mieli okazję do podziwiania sprzętu strażackiego, jakim posługują się dziś strażacy, ale i również tego, który wykorzystywany był dawniej. Poznali trudne sytuacje związane z pożarem, zobaczyli ,,na żywo” konsekwencje niewłaściwych i niebezpiecznych zachowań. Poznali doskonale pracę strażaka i głębiej uzmysłowili sobie, jaka jest ważna i odpowiedzialna, a zarazem niebezpieczna praca strażaka. Wszyscy jednak czekali z utęsknieniem na kolejny punkt programu, którym były Hangary. Dla kinestetyków, a ich było najwięcej, był to doskonały czas. Każdy znalazł tu coś dla siebie. Bardzo aktywnie spędzili czas skacząc na trampolinach, zjeżdżając ze zjeżdżalni, próbowali swojej mocy, świetnie radzili sobie w strefie akrobatycznej.

Czas upłynął bardzo szybko. Na zakończenie wszyscy odwiedzili restaurację Mc Donald’s, gdzie doskonale radzili sobie w sytuacji kupna/sprzedaży i z technologią ICT. Wszyscy zadowoleni i żądni dalszych przygód wrócili do swoich domów.